Obraz naszej sypialni

Obrazy mogą kompletnie odmienić wygląd salonu, sypialni, gabinetu. Żeby jednak pasowały do całej aranżacji, trzeba je dobrać umiejętnie? Na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru obrazów do sypialni?

Małe, duże, prostokątne, kwadratowe, owalne? Rama z drewna czy metalu? Gdzie najlepiej zawiesić obraz? To dylematy, przed którymi stajemy, wybierając obrazy na ścianę do sypialni i próbując zagospodarować je we wnętrzu.

Po pierwsze miejsce

W sypialni obrazy najlepiej prezentują się nad łóżkiem, z którym tworzą harmonijną kompozycję strefy przeznaczonej do wypoczynku, nad komodą, gdzie łączą się z innymi dodatkami – figurkami czy ramkami na zdjęcia, nad toaletką – przyciągają wzrok podczas szykowania się do wyjściu lub snu. Warto pamiętać, że nie trzeba wieszać obrazów w tych trzech miejscach na raz. Zbyt duża liczba dodatków na ścianie może przysłonić aranżację wnętrza. Po określeniu miejsca, w którym umieścimy obraz, kolejnym krokiem będzie wybór rozmiaru. Obraz na ścianę do sypialni powinien być tak duży, by nie ginął we wnętrzu, a jednocześnie nie przytłaczał sypialni. Jeśli mamy dużo wolnej przestrzeni nad łóżkiem lub komodą, a nie podobają nam się wielkoformatowe płótna, możemy zawiesić kilka mniejszych obrazów o podobnej tematyce. Dzięki temu powstanie oryginalna i niepowtarzalna kompozycja.

Trzymamy się ramy

Rama obrazu? Rzecz gustu. Może to być naturalne drewno lub nowoczesne materiały, choćby stal? Rama obrazu powinna być dopasowana do typu wnętrza i upodobań właściciela. Pamiętajmy, że wieszając kilka obrazów w jednym pomieszczeniu, powinniśmy zadbać o to, by wszystkie ramy były wykonane z tego samego materiału i mieć identyczny kolor. Dzięki temu powstanie harmonijna przestrzeń z pasującymi do siebie dekoracjami. Aby obraz idealnie komponował się z aranżacją sypialni, namalowany na nim widok powinien tematyką czy sposobem przedstawienia łączyć się ze stylem wnętrza. W sypialniach klasycznych najlepiej sprawdzą się kwiatowe kompozycje i górskie krajobrazy, w minimalistycznych i nowoczesnych dużo lepiej będą prezentować się ozdoby z architekturą miast. Z kolei przy stylu śródziemnomorskim dobrze będą wyglądać morskie pejzaże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też

Tryptyki na ścianę, klasycznie, a nowocześnie i stylowo

Jak nadać urządzanemu wnętrzu oryginalny, niepowtarzalny klimat? Jest na to sprawdzony sposób. Obrazy kilkuczęściowe, czyli nowoczesne dekoracje na ścianę. Urządzając wymarzone wnętrze, skupiamy się na kolorach, bibelotach, dekoracyjnych tkaninach. I

Krajobraz na ścianie

Obrazy na ścianę to dekoracja wykorzystywana od wieków, która nigdy nie poszła w zapomnienie. Obrazy do salonu, sypialni, nawet do kuchni lub przedpokoju są po prostu ponadczasową formą dekoracji ścian.

Fototapety – tanio i skutecznie

Dzięki zastosowaniu fototapety tanio można odmienić charakter salonu, czyli reprezentacyjnego pomieszczenia domu. Salon uznawany to serce domu. To tutaj wypoczywamy po pracy, oglądamy telewizję, przyjmujemy gości. Charakter salonu warto podkreślić