Obraz naszej sypialni

Obrazy mogą kompletnie odmienić wygląd salonu, sypialni, gabinetu. Żeby jednak pasowały do całej aranżacji, trzeba je dobrać umiejętnie? Na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru obrazów do sypialni?

Małe, duże, prostokątne, kwadratowe, owalne? Rama z drewna czy metalu? Gdzie najlepiej zawiesić obraz? To dylematy, przed którymi stajemy, wybierając obrazy na ścianę do sypialni i próbując zagospodarować je we wnętrzu.

Po pierwsze miejsce

W sypialni obrazy najlepiej prezentują się nad łóżkiem, z którym tworzą harmonijną kompozycję strefy przeznaczonej do wypoczynku, nad komodą, gdzie łączą się z innymi dodatkami – figurkami czy ramkami na zdjęcia, nad toaletką – przyciągają wzrok podczas szykowania się do wyjściu lub snu. Warto pamiętać, że nie trzeba wieszać obrazów w tych trzech miejscach na raz. Zbyt duża liczba dodatków na ścianie może przysłonić aranżację wnętrza. Po określeniu miejsca, w którym umieścimy obraz, kolejnym krokiem będzie wybór rozmiaru. Obraz na ścianę do sypialni powinien być tak duży, by nie ginął we wnętrzu, a jednocześnie nie przytłaczał sypialni. Jeśli mamy dużo wolnej przestrzeni nad łóżkiem lub komodą, a nie podobają nam się wielkoformatowe płótna, możemy zawiesić kilka mniejszych obrazów o podobnej tematyce. Dzięki temu powstanie oryginalna i niepowtarzalna kompozycja.

Trzymamy się ramy

Rama obrazu? Rzecz gustu. Może to być naturalne drewno lub nowoczesne materiały, choćby stal? Rama obrazu powinna być dopasowana do typu wnętrza i upodobań właściciela. Pamiętajmy, że wieszając kilka obrazów w jednym pomieszczeniu, powinniśmy zadbać o to, by wszystkie ramy były wykonane z tego samego materiału i mieć identyczny kolor. Dzięki temu powstanie harmonijna przestrzeń z pasującymi do siebie dekoracjami. Aby obraz idealnie komponował się z aranżacją sypialni, namalowany na nim widok powinien tematyką czy sposobem przedstawienia łączyć się ze stylem wnętrza. W sypialniach klasycznych najlepiej sprawdzą się kwiatowe kompozycje i górskie krajobrazy, w minimalistycznych i nowoczesnych dużo lepiej będą prezentować się ozdoby z architekturą miast. Z kolei przy stylu śródziemnomorskim dobrze będą wyglądać morskie pejzaże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też

Fototapety do sypialni 3d

Sypialnia to najbardziej intymne wnętrze w domu, miejsce odpoczynku i relaksu. Musi być komfortowe i przytulne. Jednym z najprostszych sposobów na nadanie jej optymalnego klimatu to zastosowanie fototapety do sypiali

Krajobraz na ścianie

Obrazy na ścianę to dekoracja wykorzystywana od wieków, która nigdy nie poszła w zapomnienie. Obrazy do salonu, sypialni, nawet do kuchni lub przedpokoju są po prostu ponadczasową formą dekoracji ścian.

Wydrap sobie kawałek świata

To świetna zabawa, ale i nauka dla młodego pokolenia. Mapa świata do zdrapywania będzie może być świetnym prezentem i elementem wystroju niebanalnego wnętrza. Mapa zdrapka to ciekawy prezent dla dzieci