Parawan pokojowy – tanio, a pomysłowo

Parawan to bardzo praktyczny element wystroju wnętrz, a do tego może być też świetna ozdobą. Kupując parawan możemy w prosty sposób wydzielić w pomieszczeniu obszary o różnym przeznaczeniu.

Nie każdy dysponuje na tyle obszernym lokum, by mieć poszczególne funkcjonalne wnętrza, Parawan to idealne rozwiązanie, gdy trzeba z salonu wydzielić miejsce do pracy, albo garderobę w niewielkiej sypialni. W biurach typu open space dzięki zastosowaniu parawanów możemy wydzielić własny kawałek podłogi wszystkich pracownikom.

Pomocnik w organizacji

Dzięki parawanowi w łatwy sposób możemy wydzielać funkcjonale przestrzenie w naszym domu. Na przykład duży salon podzielić na przestrzeń gościnną i jadalnię. W sypialni wydzielić garderobę, a w pokoju dla dzieci wydzielić dwa osobne kąciki zabaw dla rodzeństwa. Nie musisz od razu rozkładać wszystkich skrzydeł parawanu. Wystarczy zaznaczyć przestrzeń. Osobom pracującym zdalnie parawan da enklawę spokoju w środku tętniącego życiem domu. Stosując parawan pokojowy tanio zagospodarujesz nawet najtrudniejszą przestrzeń.

Do pokoju i… na balkon

Parawan jest bardzo funkcjonalnym elementem organizowania wnętrz, ale może być również mocnym akcentem ich wystroju. To niebanalny dodatek, więc od razu przyciągnie wzrok każdego, kto wejdzie do pokoju. Dlatego wybór parawanu warto dokładnie przemyśleć i wybrać taki model, którego styl będzie współgrał ze stylem całego wnętrza. Ułatwi to z pewnością fakt, że producenci zapewniają obustronną możliwość montowania zawiasów, co nie ogranicza możliwości mocowania. Lekkości wnętrzu doda na pewno parawan materiałowy, w którym metalowa konstrukcja utrzymuje wykończenie z materiału. Zaletą tego typu parawanu jest przede wszystkim jego przewiewność. A także możliwość prania tkaniny. Parawan spokojnie możemy też wykorzystywać na zewnątrz. Parawan dekoracyjny podzieli taras, balkon, ogrodową altanę. Parawany są zresztą w ogóle niezwykle funkcjonalne na działkach – przede wszystkim w domkach letniskowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz też

Fototapety – nowoczesne sposoby aranżacji

Jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na szybką metamorfozę wnętrz jest naklejenie fototapety. Dobrze dobrane fototapety decydują o charakterze wnętrza, jego klimacie i naszym samopoczuciu podczas odpoczynku lub pracy. Fototapeta